Kubalu skola - muzejs

          Pēdējo gadu laikā jūtami ir progresējušas sākumskolas skolēnu zināšanas un prasmes jaunāko tehnoloģiju lietošanā un izmantošanā, tomēr ikdienas vērojumi arī vēsta satraucošu tendenci – zināšanas un izpratne par senākiem notikumiem un ievērojamiem cilvēkiem Latvijā   ir ļoti minimālas. Tas traucē pilnvērtīgi apgūt, piemēram, latviešu valodu. Tādēļ ar lielu prieku izmantojām iespēju Valsts programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros doties uz Dundagas pusi, lai apmeklētu Kubalu skolu – muzeju, kur iepazināmies ar vienu no pirmajām Latvijā izveidotajām skolām zemnieku bērniem, un tās skolotāju Ernestu Dinsbergu, uzzinājām jaunus līdz šim nezināmus vārdus – grifele, sviesta ķērne, ģēģeris u.c. Bērni iejustās skolēnu ikdienā pirms 180 gadiem,  izmēģināja rakstīt uz tāfeles ar grifeli un ievingrināja roku rakstot ar zoss spalvu un tinti. Labu vizuālo priekštatu sniedza pati senā skolas ēka, manteļskurstenis un mazās, tumšās klasītes.

Mūsuprāt,  pasākums bija ļoti vērtīgs un pamācošs.  Uzskatām, ka arī nākotnē būtu lietderīgi šāda veida piedāvājumi.    

Sagatavoja, skolotājas M. Rūmniece, D. Jēgere

   Latvijas Dabas muzejs - "Dinozauru parks"

     No 3.-10.aprīlim Sēmes sākumskolā norisinās Projektu nedēļa, kuras kopīgā tēma „Dinozauri”. Bērniem tas vēl joprojām ir maz zināms, bet interesējošs temats, jo dinozaurus var sastapt gan filmās, gan rotaļlietu veikalos, bet kas gan tie ir?

     Tieši tādēļ, Projektu nedēļas pirmajā dienā 2. - 4.klašu skolēni devās uz Rīgu, lai piedalītos izzinošajā nodarbībā „Dinozauru parks”, kuru „Latvijas Skolas soma ” ietvaros piedāvāja Dabas muzejs. 

     Bērniem tika dota iespēja mūsdienīgi iekārtotā ekspozīciju telpā uzzināt par senajiem Zemes iemītniekiem, to dzīvi un paradumiem, jskā arī redzēt vaigā dažus ļoti dzīvīgus eksemplārus.

     Pēc iegūtās  teorētiskās informācijas, nācās to pielietot arī praksē, aizpildot dinozaura pasi un meklējot konkrētus dinozaurus pēc to eksistences perioda. Šādā veidā bija iespēja pārliecināties, vai esam bijuši uzmanīgi klausītāji.

      Nodarbības noslēgumā tika piedāvāta brīnišķīga iespēja iejusties zinātnieku ādā un nelielā īsfilmā izbaudīt  krāšņo dinozauru pasauli,  un mazā dinozaurēna nākšanu pasaulē.

     Nodarbībā redzētais, dzirdētais un piedzīvotais, neapšaubāmi, palīdz Projektu nedēļas turpinājumā, kad katrs skolēns individuāli pēta sevis izvēlētu dinozauru, kurš tiks prezentēts  10.aprīlī.

Skolotāja Dace Jēgere

Animācijas darbnīca bērniem

      Lai paplašinātu skolēnu redzesloku un radītu dziļāku priekšstatu par tādu, bērniem tuvu tēmu kā animācija, Sēmes sākumskolas skolēni 19.decembrī apmeklēja „Skolas soma” projekta piedāvāto aktivitāti – radošo nodarbību „Animācijas filmas veidošana”. Pasākuma ietvaros skolēni vispirms iepazinās ar latviešu zināmākajiem anamātoriem (Burovs, Stiebre) u.c. kā arī ar zināmākajiem darbiem. Lielākai daļai bērnu bija pārsteigums, ka šīs filmas ir radītas Latvijā.  Pārsteigums bija arī sarežģītais animācijas filmas tapšanas process. Pasākuma otrajā daļā skolēni sadalījās darba grupās, lai veidotu savu animācijas filmu.Gala rezultātā tapa filma „Ceļš uz Ziemassvētkiem”, kuras gatavo versiju saņēmām skolā.

  Fotogrāfijas sadaļā Galerija, izveidotā animācija -  instagram.com, facebook.com 

                                                                                                                                                      Sagatavoja: skolotājas D. Jēgere, S. Rundāne


 .