Latvijas Dabas muzejs - "Dinozauru parks"

No 3.-10.aprīlim Sēmes sākumskolā norisinās Projektu nedēļa, kuras kopīgā tēma „Dinozauri”. Bērniem tas vēl joprojām ir maz zināms, bet interesējošs temats, jo dinozaurus var sastapt gan filmās, gan rotaļlietu veikalos, bet kas gan tie ir?

Tieši tādēļ, Projektu nedēļas pirmajā dienā 2. - 4.klašu skolēni devās uz Rīgu, lai piedalītos izzinošajā nodarbībā „Dinozauru parks”, kuru „Latvijas Skolas soma ” ietvaros piedāvāja Dabas muzejs.

Bērniem tika dota iespēja mūsdienīgi iekārtotā ekspozīciju telpā uzzināt par senajiem Zemes iemītniekiem, to dzīvi un paradumiem, jskā arī redzēt vaigā dažus ļoti dzīvīgus eksemplārus.

Pēc iegūtās  teorētiskās informācijas, nācās to pielietot arī praksē, aizpildot dinozaura pasi un meklējot konkrētus dinozaurus pēc to eksistences perioda. Šādā veidā bija iespēja pārliecināties, vai esam bijuši uzmanīgi klausītāji.

Nodarbības noslēgumā tika piedāvāta brīnišķīga iespēja iejusties zinātnieku ādā un nelielā īsfilmā izbaudīt  krāšņo dinozauru pasauli,  un mazā dinozaurēna nākšanu pasaulē.

Nodarbībā redzētais, dzirdētais un piedzīvotais, neapšaubāmi, palīdz Projektu nedēļas turpinājumā, kad katrs skolēns individuāli pēta sevis izvēlētu dinozauru, kurš tiks prezentēts  10.aprīlī.

Skolotāja Dace Jēgere

Animācijas darbnīca bērniem

Lai paplašinātu skolēnu redzesloku un radītu dziļāku priekšstatu par tādu, bērniem tuvu tēmu kā animācija, Sēmes sākumskolas skolēni 19.decembrī apmeklēja „Skolas soma” projekta piedāvāto aktivitāti – radošo nodarbību „Animācijas filmas veidošana”. Pasākuma ietvaros skolēni vispirms iepazinās ar latviešu zināmākajiem anamātoriem (Burovs, Stiebre) u.c. kā arī ar zināmākajiem darbiem. Lielākai daļai bērnu bija pārsteigums, ka šīs filmas ir radītas Latvijā.  Pārsteigums bija arī sarežģītais animācijas filmas tapšanas process. Pasākuma otrajā daļā skolēni sadalījās darba grupās, lai veidotu savu animācijas filmu.Gala rezultātā tapa filma „Ceļš uz Ziemassvētkiem”, kuras gatavo versiju saņēmām skolā.

Fotogrāfijas sadaļā Galerija, izveidotā animācija -  instagram.com, facebook.com

Sagatavoja: skolotājas D. Jēgere, S. Rundāne

.